Comments

september 05, 2012

Abraham Lincoln: Vampire Hunter 3D (2012)

Autor: | Aeg: september 05, 2012 | Lisa kommentaar (0) Eelmine postitus

Kes oleks võinud eales ette näha, et täiskohaga töötamine kinos käimisele ja postituste kirjutamisele pärssivalt mõjuda võib. Limiteeritud aja ja Tartu kinomenüü piires peab lihtsalt igast sobivast võimalusest kinni haarama. Isegi kui film on nii jabura süžee ja pealkirjaga nagu Abraham Lincoln: Vampire Hunter 3D. Ja kurat, kus mul on hea meel, et seda nägema juhtusin!

Miksimine on moes. Kõigepealt pandi kauboid ja tulnukad kokku ning tulemus tuli päris kehv. Veidi hiljem saadeti natsid kuule ja selle seikluse meelelahutuslik väärtus oli juba hulga kõrgem. Nüüd tuli üks tore poiss järjekordsele briljantse idee peale - hei, aga võtaks äkki mõne kuulsa ajaloolise figuuri nagu Abraham Lincoln ja paneme ta vampiiridega võitlema! Mõeldud-tehtud. Tegijaks siinkohal Timur Bekmambetov, kes on suutnud ühte oma varasemasse põnevikku isegi Angelina Jolie ja Morgan Freemani ära rääkida. Pole ilmselt väga papist poiss.

Kogu kontseptsioon on täiesti loll absurd, aga märuli vaatemängulisus võttis suu kõrvuni. Puhas rõõm oli jälgida võitlusi kõrbemaastikel, liikuvatel objektidel ja ohtlikel servadel, aegluubis veri lendamas vaatajale silma ja suhu. Isegi Guy Ritchie võiks Bekmambetovi juurde täiendkoolitusele minna. 3D, muide, teeb kogemust kõvasti paremaks.

Algselt tekkis küsimus, kas Lincolni karakter on lihtsalt loterii korras kõigi castingul osalejate seast valitud, aga mida minutid edasi, seda paremini ta esmapilgul olematu karisma löögile sai. Mu kõhutunne ütleb, et antud härral saab Hollywoodis minekut olema ja võime teda varsti ehk isegi kaalukamates rollides näha. Groteskse välimusega vampiirid olid aga kena vaheldus kõigele humaniseeritule, mis hetkel ülimalt popilt uksest ja aknast sisse voolab.

Antud film võiks südant soojendada eelkõige Iron Sky fännidel ja üleüldse kõigil, kes ilusti tehtud materdamisi hindavad. Tõsihingelistel ajaloolastel vast väga selle "teosega" asja ei ole.

Hinnang: 7/10
Pure fun!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

© Eveli filmiblogi is powered by Blogger | Author: Eveli Pung (evelipung@gmail.com) | Template designed by Josh Peterson