Comments

märts 09, 2018

HÕFF 2018: Hagazussa: A Heathen's Curse (2017)

Autor: | Aeg: märts 09, 2018 | Lisa kommentaar (0) Eelmine postitus

Lukas Feigelfeldi Hagazussa viib vaataja 15. sajandi Alpi mägikülasse, kus valitsevad ebausk ja viha nõidade vastu. Martha (Claudia Martini) elab koos tütre Albruniga (Celina Peter) eraldatud väikses majas. Nõiaks arvatud naine ei leia teiste külaelanike poolt mõistmist ning kui katk ta vaimu ja keha võtab, on väike Albrun ainuke, kes viimase hetkeni ema eest hoolt kannab. 

20 aastat hiljem on Albrunist (Aleksandra Cwen) sirgunud noor naine, beebieas tütrega. Ta elab ja toimetab samas lapsepõlvemajas, kandes hoolt lapse ja kitsede eest, kelle piim neid elus hoiab. Sarnaselt emale on ta naabrite poolt põlastatud ning veedab päevi ja öid üksinduses, leides elujõudu ümbritsevast loodusest.Hagazussa viib vaataja esimestest kaadritest looduse meele- ja mõttevalda. Lumised lagendikud, raagus puud, rohelised niidud, sünkjad sood, sügavad metsad. See võiks olla justkui Eestis üles võetud film, kuni vaatevälja ilmuvad majesteetlikud mäestikud. Režissööri taust fotograafina tagab iga looduskaadri jõulisuse. 

Sama esteetiliselt kujutatakse peategelase Albruni emotsioone, mis on ühtaegu puhtad, primitiivsed ja detailirikkad. Dialoogi on vähe ja sõnale ei anta väge. Süvenedes hakkab film meeli toitma - tunned värsket õhku, looduse ja inimese lõhnasid, uduvihma kargust.Hagazussa teeb eriliseks võime endasse haarata. Erinevalt tuhandetest teistest õudusfilmidest, ei ole viha, hirm ja ängistus ainult verbaalselt kommunikeeritud ja kinolinale kuvatud, vaid kasvavad eelkõige süvenenud vaataja sees. Hüpnotiseeriv taustamuusika ja helid hoiavad viimaste kaadriteni Albruni teadvuses. Ta on nii üksi, ent me kõik oleme seal.  

Hinnang: 7/10
Karge audivisuaalne meelihaarav folkhorror.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

© Eveli filmiblogi is powered by Blogger | Author: Eveli Pung (evelipung@gmail.com) | Template designed by Josh Peterson