Comments

märts 07, 2018

The Shape of Water (2017)

Autor: | Aeg: märts 07, 2018 | Lisa kommentaar (0) Eelmine postitus

4. märtsil jagas USA Filmikunstide ja -teaduste Akadeemia juba 90.ndat korda filmimaailma kõige ihaldusväärsemaid auhindu. The Shape of Water võitis omakorda neist kõigekõigema - parima filmi Oscari. Režissööriks Guillermo del Toro, kelle varakambrisse kuuluvad ka sellised teosed nagu Pacific Rim, Hellboy ja Pan's Labyrinth. 

Tegevus toimub 1960ndatel. Peategelane Elisa (Sally Hawkins) on tumm laborikoristaja, kes on oma elus sisse seadnud perfektse rutiini. Ärkamine, toiduvalmistamine, tööle jõudmine, töölt lahkumine, uinumine. Kuigi Elisa on harjunud pigem omaette hoidma, on tal kaks sõpra, kes mõistavad viiplemist, kolleeg Zelda (Octavia Spencer) ja kunstnikust naabrihärra Giles (Richard Jenkins). Ühel päeval tuuakse laborisse müstiline olend, kelle saabumisega tuleb ametisse ka uus turvaülem Strickland (Michael Shannon). Meeskond teadlasi, eesotsas Dr Hoffstetleriga (Michael Stuhlbarg) hakkavad olendit uurima. Neid ei saada kuigivõrd palju edu, erinevalt Elisast, kes uudishimu tõukel aina uuesti uuritava juurde hiilib ja kärmelt tema usalduse võidab. 

Kui enamik filmivaatajaid hindab teost originaalsuse eest, siis mulle paistis see justkui kokku laenatud erinevatest kiitust pälvinud filmidest ja sarjadest. Stricklandi ja Hoffstetleri tegelased (ja näitlejad!) otse Boardwalk Empirest, Zelda The Helpist. Olendi isa oli pärit ilmselt Marveli universumist ja ema Avatarist. Ka tegevuskohad tekitasid tuttavliku tunde...natuke Wes Andersoni ehk? Head turvalised elemendid, mis on juba tõestanud, et töötavad.

Aga eks täpselt samamoodi toimetatakse muusikamaailmas, kus tänapäeva artistid kasutavad julgelt sämpleid vanematest poppidest lugudest, mixivad need oma kaasaegsesse kastmesse ja maitseb jälle hästi. Miks mitte ka filmimaailmas? Kokkuvõttes tuli del Torol üks parasjagu vahva ühepajatoit kokku. Erilist tunnustust väärib Sally Hawkins, kes sõnadeta, ainult miimikaga, teeb ilmselt ühe oma elu tugevama rolli. Ainuüksi tema pärast tasub vaadata.

"Unfuck this mess."

Hinnang: 7/10
Läbinisti eeskujulik, riske võtmata, kindla sihiga finishisse ja võit käes!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

© Eveli filmiblogi is powered by Blogger | Author: Eveli Pung (evelipung@gmail.com) | Template designed by Josh Peterson