Comments

juuni 01, 2015

Eesti filmi andmebaas EFIS

Autor: | Aeg: juuni 01, 2015 | Kommentaarid (1) Eelmine postitus


Olen juba ammu tahtnud kirjutada Eesti filmi andmebaasist EFIS-est - www.efis.ee.

EFIS on põhjalik eesti filmide, filmitegijate, filmiasutuste ja muu filmindusega seotud info avalik andmekogu. Kuigi andmebaas on veel aktiivse täiendamise faasis, leidub seal juba märkimisväärselt palju kataloogitud filme ja muud infot, mis pakub filmientusiastidele päevadeks ja nädalateks sirvimisrõõmu.

Lemmikuna toon välja näiteks täispikkade mängufilmide kategooria. Veetsin seda läbi vaadates ja oma nähtud-nägemata filmide nimekirja koostades hea mitu tundi kvaliteetaega. Minu peal täitis andmebaas oma eesmärke kenasti - tean eesti filmidest nüüd omajagu rohkem ja soov kodumaist filmitoodangut tarbida tugevnes märgatavalt.Seda enam oli mul rõõm, kui märkasin, et EFIS on 2015. aasta Eesti parima e-teenuse valimisel finaali jõudnud. Lõpliku valiku teeb küll žürii, kuid publiku lemmiku valimisel on võimalik kõigil Facebooki kasutajatel oma hääl anda rakenduses Eesti parim e-teenus. Minu isiklik hääl läks küll hädaabi geoinfosüsteemile GIS-112, kuid näen ka EFIS-t väga tugeva ja asjaliku e-teenusena, mis jäi juba rohkem kui aasta tagasi mulle positiivse emotsiooniga meelde. Meie oma IMDb. :)

Kuigi täna kipub andmebaas sutike aeglane olema (ilmselt konkursiga seotud suurema huvi tõttu), tasub mõnel argisemal päeval pilk peale visata ja ennast mõneks ajaks eesti filmimaailma unustada.

1 kommentaar:

© Eveli filmiblogi is powered by Blogger | Author: Eveli Pung (evelipung@gmail.com) | Template designed by Josh Peterson