Comments

september 18, 2013

Pacific Rim 3D (2013)

Autor: | Aeg: september 18, 2013 | Lisa kommentaar (0) Eelmine postitus

Palun andestage mu munsus, et kirjutan filmist, mida peaks ilmtingimata kinos vaatama, alles siis kui see on juba kinost läinud. Vaatamata mu töönarkomaanluse ja laiskuse püüdlustele ei raatsi ma mitte jätta Pacific Rimist kribamata. Arvestades et antud filmi peategelane Charlie Hunnam on valitud Fifty Shades of Grey meespeaosaliseks, oleks ütlemata kena teda veel korra hea sõnaga mäletada. Enne ajastut, mil härrast saab uus globaalse iharuse objekt, keda mäletatakse sajandite jagu vaid Christian Greyna.

Oh sa püha müristus, mis nauditav vaatemäng see oli! Igasugused transformerid ja muud robotimaailma parimad esindajad on mind siiamaani jätnud umbes Alaska ja Siberi kategoorias külmaks, aga jäägreid (see jurakas postril) oli äärmiselt nauditav aktsioonis vaadata. Erinevad kaadrid on 3D ja osavate makromontaažinurkadega vaatajale nii lähedale toodud, et kinosaalis olijal tekib tunne, nagu oleks ta ise pildis sees.  

Seekord jätan targu vahele kogu "möllu-oli-aga-dialoog-sakkis-nagu-ikka" jahumise. Suck it up! Keda kotib mingi dialoogi teravmeelsus või värskus, kui sul on ekraanil miljontuhat tonni terast, mis võitleb mürisevate tormilainete sees elukatega, kellele ei tahaks kaelarihma ümber panna isegi need erilised iniminstantsid, kes arvavad, et täiskasvanud tiigrit korterit pidada on okei või et mõrtsukvaal sobib koduakvaariumi osaks. Visuaalne action on see, millele kogu tähelepanu kulub ja ma isiklikult olin üsna rahul juba sellega, et kõik meespeategelased ürgselt mehelikud välja nägid. Ajaloolise tõe huvides, ei olnud mul ei sooja ega külma, kas nad rääkisid või mida nad rääkisid.

Äkki tuleb kinos mõni kordusesitus veel kunagi. Solarise ja CC Plaza helisüsteeme ja 3D-võimekust utiliseerides saab Pacific Rimist tõelise tour de force elamuse. 

Hinnang: 9/10
Vägev, lihtsalt vägev!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

© Eveli filmiblogi is powered by Blogger | Author: Eveli Pung (evelipung@gmail.com) | Template designed by Josh Peterson